Сърбия и Унгария играят при 1:0 в мач от група G в

...

НА ЖИВО: Сърбия - Унгария 1:0, автогол на Салай

Сърбия и Унгария играят при 1:0 в мач от група G в квалификациите за UEFA EURO 2024. Двубоят се предава директно по DIEMA SPORT. На сайта Gong.bg ще проследим всичко най-интересно онлайн. В 10-ата минута Атила Салай си вкара автогол.

Първата добра опция се откри пред гостите. В 9-ата минута унгарците разиграха добре, като топката се озова в Калъм Стайлс, който опита удар от към 15 метра, само че след рикошет се стигна до корнер. Минута по-късно Сърбия поведе. Неманя Гудел с глава откри Сергей  Милинкович-Савич в центъра на терена. Халфът пусна пас зад отбраната за Душан Тадич, който напредна самичък против вратаря и подаде към Душан Влахович. Ударът на нападателя беше слаб и нямаше да откри опразнената врата, само че Атила Салай в опита си да почисти прати топката в мрежата за 1:0.

В 28-ата минута Филип Костич беше открит от Милинкович-Савич на далечната греда. Крилото пое топката и опита удар от дребен ъгъл, който мина от външната страна на вратата.

Сърбия - Унгария 1:0

1:0 Атила Салай (10-автогол)

Сърбия: 23. Ваня Милинкович-Савич, 13. Милош Велкович, 6. Неманя Гудел, 2. Страхиня Павлович, 7. Неманя Радонич, 5. Неманя Максимович, 20. Сергей Милинкович-Савич, 11. Филип Костич, 10. Душан Тадич, 18. Душан Влахович, 9. Александър Митрович

Селекционер: Драган Стойкович

Унгария: 1. Денеш Дибуш, 2. Адам Ланг, 4. Атила Салай, 6. Вили Орбан, 7. Лоик Него, 11. Милош Керкез, 17. Калъм Стайлс, 8. Адам Наги, 20. Роланд Салай, 10. Доминик Собослай, 19. Барнабаш Варга

Селекционер: Марко Роси